Friday, July 19, 2024

Creating liberating content

Perogol Hanya Dikenakan Hukuman...

INDIA - Hanya baling kasut sebanyak lima kali. Itu hukuman ringan yang dikenakan...

PKP: Kebenaran Keluar Berdua...

KUALA LUMPUR - Kebenaran pergerakan dua orang satu kenderaan sepanjang Perintah Kawalan Pergerakan...

Kelesuan Pandemik Boleh Sebabkan...

KUALA LUMPUR - "Bukan mudah untuk memberitahu emak yang dia positif Covid-19. Tetapi,...

Kurang Ajar! Pakai Telekung...

Kegilaan selfie budak-budak zaman sekarang memang kadang-kadang boleh buat kita geleng kepala.Tapi bagi...

PRU14: Senarai Penuh Calon BN Melaka

MELAKA – Berikut adalah senarai calon Barisan Nasional (BN) bagi enam kerusi Parlimen dan 28 kerusi Dewan Undangan Negeri (DUN) Melaka bagi Pilihan Raya Umum Ke-14 (PRU14) pada 9 Mei ini:

P134 Masjid Tanah

DATUK MAS ERMIEYATI SAMSUDIN (UMNO)

N01 Kuala Linggi

DATUK ISMAIL OTHMAN (UMNO)

N02 Tanjung Bidara

DATUK MD RAWI MAHMUD (UMNO)

N03 Ayer Limau

DATUK AMIRUDIN YUSOP (UMNO)

N04 Lendu

SULAIMAN MD ALI (UMNO)

N05 Taboh Naning

DATUK LATIPAH OMAR (UMNO)

P135 Alor Gajah

WONG NAI CHEE (MCA)

N06 Rembia

DATUK NORPIPAH ABDOL (UMNO)

N07 Gadek

P. PANIRCHELVAM (MIC)

N08 Machap Jaya (Machap)

KOH NAI KWONG (MCA)

N09 Durian Tunggal

DATUK AB WAHAB AB LATIP (UMNO)

N10 Asahan

DATUK ABDUL GHAFAR ATAN (UMNO)

P136 Tangga Batu

DATUK ZALI MAT YASSIN (UMNO)

N11 Sungai Udang

DATUK SERI IDRIS HARON (UMNO)

N12 Pantai Kundor

NOR AZMAN HASSAN (UMNO)

N13 Paya Rumput

DATUK DR ABU BAKAR MOHAMAD DIAH (UMNO)

N.14 Kelebang

DATUK LIM BAN HONG (MCA)

P.137 Hang Tuah Jaya (Bukit Katil)


TAN SRI MOHD ALI RUSTAM (UMNO)

N.15 Pengkalan Batu (Bachang)

CHUA LIAN CHYE (GERAKAN)

N.16 Ayer Keroh

CHUA KHENG HWA (MCA)

N.17 Bukit Katil (Bukit Baru)

YUNUS HITAM (UMNO)

N.18 Ayer Molek

RAHMAD MARIMAN (UMNO)

P138 Kota Melaka

CHOO WEI SERN (MCA)

N19 Kesidang

NG CHOON KOON (MCA)

N20 Kota Laksamana

MELVIN CHUA KEW WEI (MCA)

N21 Duyong

LEE KIAT LEE (MCA)

N22 Bandar Hilir

LEE CHONG LENG (MCA)

N23 Telok Mas

ABDUL RAZAK ABDUL RAHMAN (UMNO)

P139 Jasin

DATUK SERI AHMAD HAMZAH (UMNO)

N24 Bemban

KOH CHIN HAN (MCA)

N25 Rim

DATUK GHAZALE MUHAMAD (UMNO)

N26 Serkam

DATUK ZAIDI ATAN (UMNO)

N27 Merlimau

DATUK ROSLAN AHMAD (UMNO)

N28 Sungai Rambai

DATUK HASAN ABD RAHMAN (UMNO) – BERNAMA

Kategori